bigpharma
13 بهمن 1401 - 23:30

فعالیت قانونمند پلت‌فرم های نمایش فیلم یک فرصت برای نظام است

گرگان- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت پلت‌فرم های نمایش آنلاین و فیلم اگر مبتنی بر ملزومات قانونی اجرایی شود، فرصتی مغتنم برای ایجاد یک رسانه مؤثر در نظام را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگارمهر غلامرضا منتظری شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: استمرار فعالیت پلت‌فرم های نمایش آنلاین و فیلم اگر مبتنی بر استانداردهای قانونی اجرایی شود هیچ تهدیدی برای نظام یا تلویزیون نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: ارائه محتوا برای مخاطب در پلت فرم‌های نمایش زنده یا فیلم و سریال باید به صورت قانون مند و در چارچوب قواعد نظام انجام شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی به ضرورت نظارت بر فضای مجاز تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های افسار گسیخته و غیرقانونی در رسانه‌های مجازی فعال در بستر شبکه‌های اجتماعی پذیرفتنی نیست.

منتظری بیان کرد: همگان باید مقید به اقدام در چارچوب قانون باشند حتی افرادی که می‌خواهند در فضای مجازی فعالیت اقتصادی و کسب و کارهای اینترنتی راه اندازی کنند باید قاعده‌های تکلیفی و استانداردها را بپذیرند.

وی بیان کرد: ما وظیفه داریم در هر فرصتی و مناسبتی گزارشی از تلاش و کوشش انجام گرفته در خانه ملت به اعتمادکنندگان خودمان ارائه دهیم.

منتظری ادامه داد: در حوزه فرهنگ، مشخص نبودن و نداشتن سرانه فرهنگی از دردها و مشکلات این حوزه است، فرهنگ اساس و زیربنای توسعه بوده اما سرانه‌ای برای آن تعریف نشده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016003